More Website Templates @ TemplateMonster.com. December03, 2012!

Pod lékárnou vaříme moderní wellness kuchyni, aneb chuť, krása a zdraví na talíři

Když se řekne wellness, vybavím si lázně, saunu nebo fitness. Co si ale mám představit pod pojmem wellness jídlo?

Zjednodušeně se dá říct, že to je odlehčené jídlo, které vhodně doplňuje zdravý životní styl. Rozhodně to není nějaké prázdné označení. Jsou přesně stanovená pravidla, jak se musí takový pokrm připravit. Jde hlavně o přesné dodržení maximální gramáže a poměru výživových látek. Host se má dobře najíst, ale nesmí být z jídla unavený. Musí mu prostě dodat správnou energii pro práci nebo sport.

Rozeznám takové jídlo od ostatních?

Určitě. Poměr masa, přílohy a zeleniny na talíři je jiný, než u běžných jídel. Vyzkoušel jsem některá z nich osobně a byl jsem překvapen, jak mohou zajímavě vypadat a výborně chutnat.

Z jakých surovin jídla vaříte?

Z kuřecího, krůtího a rybího masa. K tomu bude vždy porce zeleniny a příloha. Budeme se samozřejmě držet tradičních surovin jako je rýže, brambory, čočka, ale zařadíme také méně známé jako např. cizrna, jáhly, bulgur apod. Hosté, kteří k nám chodí pravidelně, vědí, že se tyto suroviny již v našich jídlech objevují. Abychom dosáhli dokonalosti, prošli naši kuchaři několika školeními u uznávaného manažera společnosti pro výživu ČR a člena představenstva české Asociace kuchařů a cukrářů Ing. Zdeňka Hladíka. Vědí tedy velmi dobře, které suroviny je vhodné spolu kombinovat, aby jídlo splňovalo označení wellness a zároveň skvěle chutnalo a vypadalo.

Liší se wellness jídla cenově?

Víceméně ne. Budou dražší než běžná jídla, ale jen v řádu korun. Chceme, aby hosty bavilo k nám chodit na obědy a nemuseli se rozhodovat kvůli ceně, jestli si dají klasiku nebo wellness jídlo.

Bude vůbec o zdravé obědy zájem?

Podle našeho interního průzkumu víme, že se lidé o zdravá jídla zajímají. Vědí o nich, ale nikdo jim je zatím nenabízí dle nejnovějších trendů. V restauracích ve světě je přitom běžně nabízejí, v Praze jsou restaurace s wellness jídelníčkem, kde mají na čtrnáct dnů dopředu rezervované všechny stoly. I u nás již tento zájem stoupá a proto nabízíme wellness jídla po celou otvírací dobu a už nejen na obědy. My Trutnováci přece za světem nijak nepokulháváme a proto věřím, že u nás bude o wellness pokrmy stále větší zájem.